Vizitky jsou i v dnešní době stále tím nejrychlejším prostředkem pro výměnu kontaktů při obchodních setkáních. Rozhodně lépe předáte druhé straně vlastní vizitku, než nadiktujete všechny kontakty na sebe třeba do mobilního telefonu. Ale co v případě internetových obchodů a nebo prodeje zboží na Aukru? Nejsou vizitky pak jen zbytečným kusem papíru, když se zákazníkem komunikujete pouze virtuálně? Podívejme se na situace, kdy vizitka i při online obchodování najde své opodstatnění.

Vizitka je určitým projevem k navázání osobního kontaktu

Velké internetové obchody typu Alza.cz nebo Mall denně vyřídí desítky tisíc objednávek a se zákazníky komunikují prostřednictvím automatu, který je pravidelně informuje o stavu objednávky. Menší internetový prodejci, kteří denně odbavují jen pár objednávek si mohou dovolit komunikaci více personalizovat a zákazníky oslovit přímo jménem. Prodejcům vždy doporučuji, aby do balíků společně se zbožím vkládali i své vizitky, díky tomu mohou se zákazníkem navázat „osobní kontakt“, což se velké e-shopy nemohou přímo dovolit a maximálně odkážou na informační linku. Dejte proto zákazníkovi najevo, že o něj stojíte a že jste připraveni mu zodpovědět případné otázky, jakmile zboží převezme.

Spokojený zákazník vás rád doporučí

Pokud bude zákazník s úrovní služeb ve vašem e-shopu spokojený, rád váš obchod doporučí ostatním a vizitku předá kolegům v práci či přátelům, čímž získáte další nové potencionální zákazníky. V tomto směru doporučuji prodejcům, aby do balíků vkládali více kusů vizitek s tím, že kupující si pak zcela jistě ponechá jednu vizitku a zbývající kusy rozdá mezi svými přáteli.

Rychlý kontakt v případě problémů

Někteří majitelé e-shopů záměrně neuvádí kontakty na stránkách a maximálně jen nabízí kontaktní formulář. Ne všichni zákazníci ale upřednostňují písemnou formu a případné problémy s obdrženým zbožím chtějí vyřešit ihned a to prostřednictvím telefonu. Tím že do balíku přiložíte vizitku s telefonním číslem a e-mailem na sebe, dáváte zákazníkovi jasně najevo, že jste připraveni řešit případné problémy, či omyly spojené s dodáním zboží. Rozhodně tím usnadníte práci zákazníkům, kteří nemusí složitě zjišťovat kontaktní údaje a mohou se na vás přímo obrátit.

Vizitka jako prostředek pro získání nových zákazníků

Pokud máte kamennou pobočku je vizitka ideálním nástrojem, jak návštěvníky prodejny dostat na stránky Vašeho e-shopu. Jezdíte na výstavy či jiné akce, kde je větší koncentrace potencionálních zákazníků? Tady jek pak vizitka naprostou samozřejmostí. Obecně doporučuji nosit vizitky neustále u sebe, zákon schválnosti je takový, že zrovna když narazíte na potencionálního zákazníka …… však už snadno domyslíte.

Portfolio realizovaných vizitek

Nikdy není psáno, že vizitka musí za každou cenu být jen obyčejným přehledem kontaktů. Pohodlně se dá využít i v kombinaci kontaktů a dárkového poukazu, tedy z jedné strany klasická vizitka a z druhé strany například kupon se slevovým kódem. Záleží jen na vaší strategii, jak se rozhodnete zákazníky motivovat k nákupu ve vašem e-shopu, případně mě kontaktujte, navrhnu vám design vizitky a společně doladíme celkovou strategii pro oslovení vašich zákazníků.